Buď dobrovolníkem

Dominik

Jmenuji se Dominik Moravec, narodil jsem se 5.5.2008 jako zdravé dítě. Měl jsem rád sport – běh, fotbal, florbal, basketbal, jízdu na kole, na lyžích a snowboardu. Byl jsem milovník počítačových her a miloval jsem humor. Pravidelně jsem s rodiči, sestrou a kamarády navštěvoval akci v Ostravě Rainbow Run, kde jsem si užíval celodenní barevnou zábavu a vždy jsme se těšili na další ročník. Byl jsem úplně zdráv až do dne 29.4.2020, kdy se mi během 2 hodin změnil celý život.

Jmenuji se Dominik Moravec, narodil jsem se 5.5.2008 jako zdravé dítě. Měl jsem rád sport – běh, fotbal, florbal, basketbal, jízdu na kole, na lyžích a snowboardu. Byl jsem milovník počítačových her a miloval jsem humor. Pravidelně jsem s rodiči, sestrou a kamarády navštěvoval akci v Ostravě Rainbow Run, kde jsem si užíval celodenní barevnou zábavu a vždy jsme se těšili na další ročník. Naposled jsem byl na tomto běhu ještě jako šťastný a bezstarostný kluk v roce 2019.


Byl jsem úplně zdráv až do dne 29.4.2020, kdy se mi během 2 hodin změnil celý život. V poledne jsem byl ještě plný elánu s kamarády venku na hřišti a večer jsem ležel ve FN Ostrava v umělém spánku, ochrnutý od ramen až dolů, s diagnózou kvadruplegie, která vznikla po mrtvici míchy (bez zřejmé příčiny).


Nyní jsem upoután na invalidní vozík, nohy mi vůbec neslouží, ruce zvládnu zvednout, ale nemám funkční zápěstí ani prsty. Jsem závislý na celodenní péči mých rodičů – hlavně maminky. Je mi 15 let a společně s rodiči a sestrou bydlím v malé vesnici Těškovice v rodinném domku. Má starší sestra se jmenuje Klárka, je jí 18 let, a i když mě někdy velmi štve, tak se máme rádi. Mamka se jmenuje Kateřina a taťka Michal.


Nyní je můj život jiný, ale přesto ho mám rád. Na sport jsem vůbec nezanevřel. Jezdím na handbiku, hraju sem tam bocciu (boču). Díky speciálnímu vybavení hraju super hry na PC, pravidelně cvičím a posiluji. Navíc opět navštěvuji s rodinou a kamarády Rainbow Run. Sice neběžím, ale jedu. Od barev jsem nejen já, ale i vozík a zábavu si užívám opět celý den. Můj zdravotní stav se stále po kouskách zlepšuje a já věřím, že jednou budu úplně samostatný vozíčkář.


Tak mi prosím držte palce!!!


Pokud se mě rozhodnete finančně podpořit, budu moc rád.


Finance by rodiče využili na úhradu pravidelných neurorehabilitací v www.pokrokrehabilitace.cz a k úhradě pobytů v centru Paraple v Praze. Cvičení budu potřebovat celý život a jen to mi pomáhá ke zlepšení mého zdravotního stavu. 


Děkuji. Dominik s celou rodinou.


Transparentní účet vedený na IČ 09243810 Postavíme Dominika opět na nohy, z.s.