Dominik

Dominik je 12letý kluk, který se narodil 5. 5. 2008. Miluje sport, jako je fotbal, florbal a líbí se mu také basketbal, který chtěl začít nyní v září navštěvovat. Má rád jízdu na kole a společně s rodiči a sestrou Klárkou poslední 3 roky navštěvoval Rainbow Run v Ostravě. Letos mu to osud nepřál.

Byl úplně zdráv až do dne 29. 4. 2020, kdy se mu během 2 hodin změnil celý život. V poledne byl ještě zdravý kluk a byl s kamarády venku na hřišti. Z ničeho nic mu na lavičce začaly slábnout ruce a bolet záda. Kamarádi hned volali sestře Klárce, která zařídila, aby ho děda odvezl domů. Ráno nesnídal, tak Domča tuto únavu přisuzoval tomu. Pak poobědval a šel si odpočinout. Po probuzení již necítil jednu ruku a zlobily ho i nohy. Klárka společně s babičkou a dědou hned volali rodičům do práce, že se s Domčou něco děje. Když rodiče dojeli domů, tak mu již brněla i druhá ruka. Maminka hned volala rychlou záchrannou službu. Ta je zavezla do fakultní nemocnice na urgent, kde Domča již necítil nic od ramen dolů. Proběhly veškeré vyšetření, které byly dostupné a všechny výsledky jsou negativní. DIAGNÓZA ZNÍ IDIOPATICKÁ TRANSVERZÁLNÍ MYELITIDA- ZÁNĚT MÍCHY, KTERÝ NEMÁ JASNOU PŘÍČINU. V tuto chvíli je Dominik plně odkázán na pomoc ostatních a upoután na invalidní vozík.


Dostal veškerou možnou léčbu, jako plazmaferézy, biologickou léčbu, kortikoidy a 29 pobytů v hyperbarické komoře. Tato léčba mu pomohla k tomu, že se mu vrátil pohyb do rukou a sílí mu horní polovina těla. Nyní je Domča vyléčen a již mu v rekonvalescenci pomůže pouze intenzivní rehabilitace. Hlavně mu byla doporučena neurorehabilitací, kterou musí Domča podstupovat opakovaně. Bohužel jde o pobyty, které nehradí pojišťovna. Proto si rodina založila spolek POSTAVÍME DOMINIKA OPĚT NA NOHY Z.S. a společně s krajským úřadem otevřela veřejnou sbírku, aby vybrali více jak 2,5 mil. korun, což je odhadována částka na kompenzační pomůcky a pobyty, které nebude hradit pojišťovna.


Teď je jen jediný sen, který má Dominik a jeho rodina: POSTAVIT DOMINIKA OPĚT NA NOHY!


Pojďme společně celé rodině pomoci, jejich sen splnit.


Více informací je na www.dominikopetnanohy.cz, kde jsou veškeré informace a také transparentní účty, kam můžete zasílat finanční příspěvky na podporu Dominika.