Buď dobrovolníkem

Daruj duhu

Tento projekt je o plnění snu rodinám a jejím dětem, které neměly v životě tolik štěstí.

2024

Eliška

Eliška se narodila ve 25tt, s váhou 660g a 33cm a hned po narození si musela svůj život vybojovat.

2024

Dominik

Jmenuji se Dominik Moravec, narodil jsem se 5.5.2008 jako zdravé dítě. Měl jsem rád sport – běh, fotbal, florbal, basketbal, jízdu na kole, na lyžích a snowboardu. Byl jsem milovník počítačových her a miloval jsem humor. Pravidelně jsem s rodiči, sestrou a kamarády navštěvoval akci v Ostravě Rainbow Run, kde jsem si užíval celodenní barevnou zábavu a vždy jsme se těšili na další ročník. Byl jsem úplně zdráv až do dne 29.4.2020, kdy se mi během 2 hodin změnil celý život.

2023

Klárka

Klárka se narodila jako úplně zdravá holčička v termínu vše bylo zalité sluncem. Užívali jsme si miminko nic ničemu nenasvědčovalo, ale v jejich cca 10 měsících přestala poprvé dýchat. Po převozu do nemocnice to uzavřeli jako zalknuti, ale nelíbily se jim laboratorní výsledky. Po dalších spousta vyšetření se přišlo na to, že prodělala cytalomegalovirus.

2023

Theuška

Ahoj jsem Theuška, narodila jsem se s vzácným genetickým onemocněním, mám chybějící část 18-tého chromozomu, kde mi chybí část genové výbavy. Toto onemocnění se nedá zjistit v těhotenství.

2022

Anička

Jmenují se Anička a je mi 12 let. Narodila jsem se s dětskou mozkovou obrnou těžkou vadou zraku kdy v budoucnu mi hrozí oslepnutí, epilepsií, vývojovou dysfazií.

2022

Valinka

Jmenuji se Valérie, ale všichni mi říkají Valinko, prý protože jsem dost roztomilá. Ráda plavu, jezdí na koni (při terapiích zvaných hipoterapie) a maluji.

2021

Daniela

Danielka je 13letá holka, která miluje zábavu, sport, trávit čas s kamarády a rodinou. Ovšem loni na jaře začala mít problémy s kolenem, a tak si zašla s maminkou k doktorovi, který ji oznámil, že to je pouze z rychlého růstu.

2020

Dominik

Dominik je 12letý kluk, který se narodil 5. 5. 2008. Miluje sport, jako je fotbal, florbal a líbí se mu také basketbal, který chtěl začít nyní v září navštěvovat. Má rád jízdu na kole a společně s rodiči a sestrou Klárkou poslední 3 roky navštěvoval Rainbow Run v Ostravě. Letos mu to osud nepřál.

2019

Hanička

Naše dcera Hanka se narodila po rizikovém těhotenství spojeném s tříměsíčním pobytem v porodnici ve 32. týdnu těhotenství. Ihned po porodu musela být kříšena a poté převezena z opavské porodnice do nenatálního centra v Ostravě. Její porodní váha nebyla tak úplně malá, vážila 2 200g a lékaři nám dávali naději na zdravý vývoj.

2019

Jakub

Příběh, který píši je jako příběh „Malého prince“, který si klade spoustu otázek, proč věci a události v životě jsou takto a nejsou jinak.

2018

Míša

Míšův příběh začíná už od narození. Míša se narodil jako jedno z dvojčat a už od narození to neměli lehké, narodili se v 30. týdnu těhotenství císařským řezem.

2018

Eliška

Eliška je 12letá holčička. Narodila se předčasně ve 27 týdnu těhotenství spolu se svým bráškou Jiříkem. Oba vážili pouze 950g.

2018

Karolínka

Karolínka žije spolu se svým bratrem Filipem v pěstounské péči u své babičky od 1.2.2012. Zatím co Filip je sportovec, aktivně se věnuje se atletice a házené.

2018

Honzík

Honzík se zpočátku vyvíjel jako každé jiné dítě, až kolem 2,5 roku jeho blízcí začali pozorovat, že oproti ostatním vrstevníkům stále velmi špatně chodí.

2017

Daniel

Daniel se narodil na pohled jako zdravé dítě a to, že má zákeřnou, život ohrožující nemoc nikdo z nás netušil.

2017

Ríša

Dne 5. 7. 2011 se začal psát náš nový příběh. Do našeho života přišel Ríša. Narodil se v 35tt s váhou 1 900g a výškou 42 cm. Na jeho „věk“ se narodil drobounký.

2017

Johanka

Naše Johanka se narodila v únoru 2006 jako zdravá modrooká blondýnka. Z důvodu slabé novorozenecké žloutenky jsme strávily v nemocnici několik týdnů až nás nakonec pustily domů, že se v domácím prostředí vše rychleji srovná.