Eliška

Eliška je 12letá holčička. Narodila se předčasně ve 27 týdnu těhotenství spolu se svým bráškou Jiříkem. Oba vážili pouze 950g.

Elišce při porodu praskla cévka v mozku a měla krvácení do mozku toho nejvyššího stupně. O svůj život musela vyloženě bojovat. Nejdříve krvácení, potom ji nepracovali ledviny, nevylučovala (hrozil jí vývod) ale nakonec vše vybojovala. Musela jsem Elišku do 1 roka krmit sondou, protože to Eliška sama nedokázala. Dnes je Eliška veselá malá slečna, která rozdává lidem radost. Je to takové malé sluníčko. Má ráda děti a svou paní učitelku. Miluje školu jako nikdo na světě. Její diagnóza je DMO, kvadrupareza spazmus , CVI, vada zraku, epilepsie.

Každý rok se snažíme jezdit s Eliškou do lázní (pokud to naše finanční stránka dovolí), snažíme se Elišce pořizovat různé pomůcky pro zkvalitnění jejího nelehkého života.

Eliška má skvělého brášku Jiříka (dvojče), který ji moc miluje. Bohužel následkem předčasného narození má Jiřík diagnosu ADHD, a několik Dys. Potřebuje tedy také 100% pomoc od své maminky a tatínka.

Měla bych 3 velká přání....


Jedno je ... zdraví pro celou mou rodinu (vím, bohužel toto přání je nesplnitelné


Druhé je...mít malý domeček bez schodů a k němu malý trávníček, kde by mohla Eliška ležet na dece pod slunečníkem , abychom nemuseli stále být zavřený doma. (vím, také nesplnitelné )

A třetí...jet se svojí rodinou na dovolenou k moři , bydlet někde kde je výtah nebo bydlet v přízemí a nemuset Elišku stále někde nosit v rukách a mít koupelnu kde jí budeme moct normálně každý den osprchovat.