Buď dobrovolníkem

Karolínka

Karolínka žije spolu se svým bratrem Filipem v pěstounské péči u své babičky od 1.2.2012. Zatím co Filip je sportovec, aktivně se věnuje se atletice a házené.

.Karolínka se narodila s onemocněním svalové dystrofie, hypotonie a ve škole se přidala epilepsie. Bohužel prognóza Karolínčino onemocnění není dobrá, proto se jí snaží babička podporovat v tom, co má ráda.


Karolínka má blízko k hudbě a hlavně k tanci. Již čtyři roky hraje na zobcovou flétnu, druhý rok na elektronické varhany, čtvrtým rokem také zpívá ve školním sboru, úspěšně se účastní pěveckých soutěží a čtvrtým rokem se věnuje tanci na invalidním vozíčku v tanečním kroužku DDM se zdravými dětmi, kde potkala skvělou paní trenérku, paní Pavlu Jeřábkovou a její děti Elišku a Honzíka. Vzniklo tak díky tanci nerozlučné přátelství. Tanec Karolínka miluje ze všeho nejvíce. Zkoušela i step, ten ale na chodítku. Za rok 2015 Karolínka dostala cenu Zlatý oříšek, zvláštní cenu poroty Talent roku. Doma má sbírku pohárů a medailí. Mimo tyto oblíbené aktivity chce přes svůj hendikep vyzkoušet vše co dělají zdravé děti. Plave, potápí se, jezdí na kole i když s pomocnými kolečky, nyní i na handbiku, zkoušela střelbu z luku, jezdit na koni, monoski, bruslení i lezeckou stěnu. Ráda kreslí a maluje, pracuje v kroužku keramiky. Moc ráda jezdí na letní tábory.


Má obrovské štěstí, že ji v Kopřivnici znají a mají rádi pro její skvělou povahu a berou na tábory mezi zdravé děti. Každý rok se její rodina snaží našetřit na letní rehabilitační pobyt, protože to je jediná léčba pro Karolínku. Během roku jezdí jedenkrát týdně na rehabilitaci v Kopřivnici a co dva týdny do Ostravy. Rehabilitace je pro Karolínku důležitá, aby mohla chodit do běžné základní školy a věnovat se svým aktivitám, které ji dělají šťastnou. Více se dozvíte o Káji na její FCB stránce: Karolínka bude chodit.....i když dnes už víme, že nebude. Karolínka má velkou fantazii a přání má spousty...to hlavní, aby byla zdravá, chodila a tancovala. Takovým dalším velkým přáním je taneční hodina s Honzou Onderem nebo Markem Dědíkem. Úplně nejlepší by bylo, kdyby mohla tancovat ve Star dance, které má být na podzim 2018. Uchvátil ji pořad: Hvězdy tančí pro Paraple. Káju mrzí, že když dostala cenu Zlatý oříšek 2015, nepoprosila pana Jiřího Dvořáka(který byl patronem) o společnou fotku. Nyní už by se nebála. Oblíbila si ho v pohádce Anděl páně. Asi jako většina dětí by chtěla navštívit Legoland nebo Disneyland.