Buď dobrovolníkem

Theuška

Ahoj jsem Theuška, narodila jsem se s vzácným genetickým onemocněním, mám chybějící část 18-tého chromozomu, kde mi chybí část genové výbavy. Toto onemocnění se nedá zjistit v těhotenství.

Jsem jak říkají lékaři, jedním slovem jedinečná a to ve všech ohledech jak je možné, tímto slovem popsat. Jedná se o málo frekventovanou mikrodeleci, to znamená, že na světě se nevyskytují u dvou pacientů stejné kombinace.

Proto lékaři nedokáží stanovit prognózu. Už nějakou dobu víme, že nejsem  a nikdy nebudu tabulkové dítě, dokonce o mě nejsou ani záznamy v knihách a skriptech, což byl první rok a půl života velký problém 

Bylo mi diagnostikováno mnoho diagnóz, mezi nimi těžkou hypotonii(celkové oslabení těla), mentální retardaci, hypotrofii, neurogenní močový měchýř, opožděný motorický vývoj, rozvoj epilepsie, porucha tvorby růstového hormonu a mnoho dalšího.

Trápí mě nechutenství, rychlá únava, jsem bledá. S tím je spojeno vzácné genetické onemocnění krve, které mě trápí, Diamond-blackfan anemie neboli nedostatek červených krvinek.

Nyní už asi rok mi maminka s tatínkem každý večer musí píchat dvě injekce, jednu na podporu tvorby bílých krvinek a druhou na podporu tvorby růstového hormonu, jelikož se mi v těle růstový hormon vůbec netvoří. 

Velmi důležité je, že se ve vývoji posouvám dopředu, sice svým tempem, ale posouvám.

Pomáhají ji mi k tomu každodenní rehabilitace, stimulace smyslů, hipoterapie (jízda na koni) delfinoterapie v Turecku, speciální lycrový obleček, vertikalizační stojan, každodenní rehabilitace, ergoterapie ( procvičení smyslů)  a mnoho dalšího.

Ve svých 4 letech jsem se poprvé postavila, zvládnu udělat sama pár kroků za doprovodu maminky nebo fyzioterapeuta. 

I přes všechny tyto překážky jsem velmi zvídavá, mám motivaci, která mě žene kupředu. Moje rodina říká, že jsem největší bojovnice kterou znajíNázev: ?

V roce 2023 nás toho čeká spoustu, proto potřebuji každou pomoc.

Na začátku roku pořízení mého prvního vozíčku.

V únoru cesta do Motola do Prahy ( jelikož mám defekt síňového septa ) znamená to, 1cm velká díra v pravé srdeční chlopni. Čeká nás konzultace a tento rok i operace srdce.

Nové ortézy které se vyrábí v Rakousku.

Lycrový obleček, který pomáhá k lepšímu držení těla pří cvičení a zabraňuje skolioze.

Vertikalizační stojan, který mi pomáhá v tom svobodně stát  a cvičit i v jiné pozice než v sedě.

3-4x hiporehabilitační pobyt v Telči.

1x delifnoterapie v Turecku ( díky ní jsem se letos postavila, je to kouzelné místo, s kouzelnými lidmi)

cvičení v Pokroku v Ostravě kde cvičím 3x týdně.

Cvičení v Senza space ergoterapie, kde se snažím cvičit 1-2x týdně.

Nic z těchto procedur neproplácí zdravotní pojišťovna, náklady na tento rok, jsou zhruba 500000 korun.

Není do toho započítaná doprava.


Děkujeme za přečtení, jsme připravení odpovědět na jakékoliv otázky,

Rodina Drobných.